556 novopozitivnih slučajeva, prijavljeno 5 smrtnih ishoda

    3 meseca pre 1526 pregleda Izvor: ijzcg.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1593 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 556 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica227
Nikšić85
Bar58
Bijelo Polje46
Budva23
Ulcinj23
Pljevlja16
Herceg Novi15
Cetinje14
Berane11
Kotor7
Rožaje6
Tivat6
Mojkovac5
Tuzi3
Danilovgrad3
Šavnik3
Andrijevica2
Plav1
Plužine1
Kolašin1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 5 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Rožaja, Podgorice, Kotora, Herceg Novog i Budve, od kojih je najstariji imao 82 (1938 godište) a najmlađi 41 godinu (1979 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 435 a od početka godine 444.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 540 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 11143.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 31618.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5402724777
Bijelo Polje90387857
Nikšić848349142
Bar57560936
Budva47368810
Herceg Novi44635315
Cetinje39550215
Kotor35652313
Berane300137537
Pljevlja27277925
Ulcinj22763129
Mojkovac207655
Tivat14734410
Danilovgrad1393882
Rožaje117100027
Kolašin95974
Tuzi811384
Andrijevica362235
Plav3514011
Petnjica32421
Žabljak301386
Plužine15220
Šavnik1030
Gusinje2404
UKUPNO1114319716435

Najnovije vijesti

Prognoza vremena – 8. mart

7. marta 2021. 18:51

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 16092 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8199 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7354 pregleda

Pljevlja u doba Korone 19.03.2020. (VIDEO)

19. januara 2021. 7019 pregleda

Na Jabuci “pali” šverceri narkotika

15. jula 2019. 7014 pregleda