Ajkule poslije drame ostale bez polufinala Svjetskog prvenstva

9 meseci pre 576 pregleda Izvor: cdm.me

Crnogorski vaterpolisti poraženi su od Grčke 10:9 u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva.

“Ajkule” su u drami ostale bez šanse da se bore za medalju u Fukuoki.

U posljednjem napadu sa igračem više Miroslav Perković pogodio je prečku i propala je prilika da naši obezbijede peterce.

Prethodno je u završnoj četvrtini naša reprezentacija propustila dva napada sa čovjekom više kod rezultata 9:9, što je kaznio Skumpakis i odlučio utakmicu.

Crna Gora je zaostajala većim dijelom utakmice, ali je odigrala odličnu odbranu u trećoj i posljednjoj četvrtini.

Poslije gola Alekse Ukropine, minut prije kraja pretposljednjeg perioda, izjednačile su “ajkule” ali u završnici nisu imale koncentracije u situacija sa čovjekom više u bazenu.

U našoj reprezentaciji tri gola dao je Đuro Radović, dva Aleksa Ukropina.

Sa druge strane, pet golova Geniduniasa, dva je dao Argiropulos.

Crna Gora će do kraja prvenstva razigravati za plasman od petog do osmog mjesta.