10 meseci pre 533 pregleda Izvor: CdM

Dominacija Novaka Đokovića na Vimbldonu je završena, krivac je Karlos Alkaras.

Mladi Španac je potvrdio da mu ne pripada budućnost, već i sadašnjost u svjetskom tenisu, jer je prvi koji je savladao Novaka na Vimbldonu još od 2017.

Prvi je koji je bio bolji i na Centralnom terenu od srpskog asa još od 2013. godine.

Alkaras je slavio u četiri seta – 1:6, 7:6, 6:1, 3:6, 6:4 nakon četiri sata i 45 minuta velike borbe, spektakularnih poena, preokreta…

Prvi set nije nagovijestio takav epilog, jer je Đoković furiozni poveo 5:0 i bez problema stigao do prednosti.

U drugom je počela prava borba, nakon nekoliko brejk šansi na obje strane je odluka pala u taj-brejku koji je dao Alkarasu snagu i vjeru da može da sruši velikana.

Na startu je izgledalo je da Đoković u boljem ritmu, a onda je treći gem najavio probleme iz kojih se sedmostruki prvak Vimbldona nije izvukao.

Izgubio je servis za 2:1, a Alkaras potom pokazao da je šampionski karakter…

Dominirao je Španac u trećem setu (6:1), onda se probudio Novak (6:3) i odluka je morala da padne u 5. setu, koji je Alkaras nakon velike borbe i grešaka Đokovića dobio sa 6:4.

Alkarasu je ovo drugi grend slem trofej, nakon što se prošle godine radovao na US openu.