Antologijski meč u Njujorku: Nadal poslije trilera do 19. Gren slem trofeja

5 godina pre 622 pregleda Izvor: CDM

Četvrti put u karijeri Rafael Nadal osvojio je US open – u sjajnom finalu je nakon pet setova bio bolji od Danila Medvedeva.

Poslije epskog finala na Vimbldonu između Novaka Đokovića i Rodžera Federera, uživali smo u sjajnom meču za trofej na “Artur Eš” stadionu u Njujorku.

Drugi i četvrti igrač svijeta pomjerali su granice izdržljivosti ove večeri na najvećem teniskom stadionu na svijetu.

Iako je Medvedev prvi došao do brejka, Nadal je brzo vratio ravnotežu, a onda u 12. gemu još jednom oduzeo servis rivalu i sa 7:5 poveo u meču.

Jedan brejk bio mu je dovoljan da dobije drugi dio igre 6:3, a kada je oduzeo servis Medvedevu u trećem i poveo 3:2, činilo se da hita ka sigurnoj pobjedi.

Međutim, razigrao se tada Rus, dobio treći set 7:5, a potom i četvrti, takođe brejkom u posljednjem gemu sa 6:4.

Na tom talasu počeo je odlučujuči set, poveo 1:0 i imao dvije brejk lopte, ali se Nadal tada izvukao i kasnije će se ispostaviti, napravio možda i ključni korak ka pobjedi.

Međutim, kod rezultata 2:1 za Medvedeva, Nadal je osvojio četiri gema u nizu i uz dva brejka prednosti, kod 5:2, servirao za pobjedu. Ruski teniser je vratio jedan brejk, potom spasio dvije meč lopte na svoj servis, smanjio na 5:4, da bi došao i do brejk lopte u momentu kada je Španac drugi put servirao za pobjedu. Rafa se izvukao iz teške situacije i poslije četiri sata i 50 minuta došao do pobjede.

Medvedev tako nije uspio da prvi put u karijeri pobijedi na Gren slemu nakon što je zaostajao dva seta, dok je bik sa Majorke došao do nevjerovatnih 206-1, kada dobije prva dva seta u mečevima koji se igra na tri dobijena.

Sada ima 19 Gren slem trofeja, jedan manje od Federera, a tri više od Novaka Đokovića.