Argentina šokirala Srbiju: Kampaco, Skola i sjajni „gauočosi“ nadvisili „orlove“

5 godina pre 583 pregleda Izvor: Vijest

Argentina je u polufinalu, Srbija bez medalje – neočekivan epilog četvrtfinale utakmice Mundobasketa.

„Gaučosi“ su iznenadili i nadigrali kandidata za zlato, aktuelnog vicešampiona – 97:87.

Fantastična utakmica, izuzetnog tempa, maksimalne energije, sjajnih pojedinaca i preokreta, odlučena je u posljednjih pet minuta.

Argentinci su u većem dijelu meča bili u prednosti, najviše osam razlike, ali se srpski tim, sa velikim igračima, više puta vraćao u igru, a početkom posljednje četvrtine preokrenuo – 70:68.

Borbeni „gaučosi“ su, međutim, nastavili kao da se ništa nije dogodilo, igrali su sa mnogo samopouzdanja, koje su saigračima ugradila dva majstora – Fakundo Kampaco i vječiti Luis Skola.

Odbili su napad rivala, i serijom 19:6 za pet minuta (šest  poena Skole) stekli 11 poena razlike 87:76, tri minuta i 17 sekundi prije kraja.

Srbija je morala da žuri, da improvizuje, da se oslanja na klasu Bogdanovića, Jokića i Bjelice, a Argentinci bili mirni i spremni na sve.

Nisu ih poremetile dvije trojke Bogdanovića (drugom je smanjio na 91:85, minut i 20 do kraja), ni dva promašena bacanja Kampaca, a ni agresivna odbrana rivala.

Kampaco je pogodio za dva, Gabrijel Dek oteo loptu i zakucao za 95:85 – Argentina je u polufinalu, Srbija bez medalje, nakon tri vezana finala na velikim takmičenjima.

Kampaco je postigao 18 poena, imao 12 asistencija i šest skokova, Skola je upisao 20, Patrisio Garino 15…

U timu Srbije, 21 poen Bogdanovića, 18 Bjelice (5/17 iz igre), 16 Jokića…