Arnautović za pobjedu Intera, remi u Ajndhovenu

3 meseca pre 383 pregleda Izvor: CdM

Fudbaleri Intera pobijedili su Atletiko 1:0, dok su PSV i Borusija Dortmund odigrali neriješeno 1:1, u večerašnjim susretima osmine finala Lige šampiona.

“Neroazuri” su zasluženo slavili protiv ekipe Stefana Savića, koji je u noći u kojoj je postao otac, odigrao veoma dobro u drugih 45 minuta na “Meaci”.

Inter je naročito bio ofanzivan u drugom poluvremenu, prije svega preko Marka Arnautovića.

Iskusni napadač zamijenio je na početku nastavka povrijeđenog Markusa Tirama i najprije propustio dvije šanse.

Nije i treću u 79. minutu, kada je najprije Jan Oblak odbranio šut Lautara Martinesa, kojeg je dobro ispratio Stefan Savić, ali je austrijski reprezentativac bio na pravom mjestu, pa će Inter sa prednošću dočekati revanš.

U drugom meču večerašnjeg program, Donijel Malen je efektnim golom donio prednost Borusiji u Ajndhovenu.

Konačan rezultat postavio je u nastavku iz penala Luk De Jong, nakon što je prekršaj u kaznenom prostoru prethodno napravio Mats Humels.

Revanši su 13. marta u Madridu i Dortmundu.

INTER – ATLETIKO 1:0