Atalanta razbila Leverkuzen za trofej Lige Evrope!

3 sedmice pre 353 pregleda Izvor: CdM

Predvođena fenomenalnim Ademolom Lukmanom, Atalanta je u finalu Lige Evrope ubjedljivo pobijedila Bajer iz Leverkuzena sa 3:0 i osvojila trofej u Dablinu.

Potpuno zasluženo je slavila ekipa Đanpjera Gasperinija, koja je prekinula nevjerovatnu seriju “farmaceuta” od 50 utakmica bez poraza u svim takmičenjima.

Meč je obilježio Ademola Lukman, koji je bio trostruki strijelac.

Početnu inicijativu i žestok presing, na koji Leverkuzen nije imao rješenje, Atalanta je naplatila već u 12. minutu.

Ubacio je loptu sa desne strane Davide Zapakosta, a na pravom mjestu bio je Ademola Lukman.

Poslije greške fudbalera Leverkuzena, Nigerijac je osvojio loptu, a onda je majstorski smjestio u mrežu sa 18 metara u 26. minutu.

Nije se ni u nastavku promijenio odnos snaga, iako je Ćabi Alonso pokušao da probudi svoju ekipu uvođenjem Viktora Bonifejsa.

Potpuno su bezopasni bili njegovi izabranici, a sve dileme, ukoliko su uopšte postojale oko konačnog pobjednika, otklonio je fenomenalni Ademola Lukman.

Dobio je loptu od Đanluke Skamake i spakovao je pod prečku gola Leverkuzena za nedostižnih 3:0, 15 minuta prije kraja.

Potom je Ćabi Alonso sa terena povukao Florijana Virca i Džeremija Frimponga, što je bio znak predaje, a vjerovatno i zbog finala Kupa Njemačke, koje čeka njegov tim u subotu protiv Kajzerslauterna u kojem bi pobjeda donijela duplu krunu “farmaceutima”, poslije dominantne titule u Bundesligi.

Atalanta je mirno privela utakmicu kraju i veliko slavlje momaka iz Bergama moglo je da počne.