Bajern u derbiju nadigrao Junajted, Arsenal ubjedljiv

7 meseci pre 426 pregleda Izvor: antenam.net

U derbiju drugog dana prvog kola Lige šampiona, Bajern Minhen je kod kuće savladao Mančester Junajted 4:3.

Sane i Gnabri pogađali su u prvom poluvremenu, smanjio je Hojlund u 49., da bi samo četiri minuta kasnije Kejn povisio na 3:1. Golom Kazemira u finišu, gosti su vratili neizvjesnost, ali je Tel u 92. minutu riješio pitanje pobjednika. U posljednjim sekundama Kazemiro je samo uspio da ublaži poraz.

U drugom duelu te grupe Galatasaraj i Kopenhagen igrali su 2:2.

Arsenal je rutinski izašao na kraj sa PSV-om, slavio je 4:0. Pogađali su Saka, Trosard, Žezus i Odegard. U toj grupi Sevilja i Lens igrali su 1:1. Domaćin je vodio od 9. minuta golom Okamposa, izjednačio je Fulđini sredinom prvog poluvremena.

Sosijedad i Inter igrali su 1:1, vodio je španski tim od četvrtog minuta preko Mendeza, ali su gosti u 87. došli do boda, strijelac je bio Martinez. U toj grupi Salzburg je priredio iznenađenje savladavši Benfiku u Lisabonu 2:0. Strijelci su bili Simić i Glok.

Napoli je krenuo pobjedom, savladao je Bragu u gostima 2:1 golovima Di Lorenca i autogolom Niakate. Za domaćina precizan je bio Bruma. Ranije danas u toj grupi Real je savladao Union Berlin 1:0.