Barsa slavila nakon preokreta, Atletiku prednost pred revanš

3 sedmice pre 433 pregleda Izvor: Antena M

Još jedno sjajno veče u Ligi šampiona – nakon jučerašnjih deset golova u prvim utakmicama četvrtfinala, večeras se još osam puta tresla mreža na preostala dva meča eliminacione runde!

Sjajan meč gledali smo u Parizu gdje je Barselona upisala veliku pobjedu nad PSŽ-om od 3:2. Prednost pred revanš ima i Atletiko koji je u Madridu savladao Borusiju Dortmund 2:1.

Nakon velikog kiksa Donarume, Rafinja je doveo Barsu u vođstvo u 37. minutu. Samo što je krenulo drugo poluvrijeme Dembele je bombom poravnao rezultat, a preokret domaćinu donio je Vitinja samo tri minuta kasnije.

Međutim, u 62. minutu Rafinja je postigao drugi gol na meču nakon magične asistencije Pedrija – i to samo što je ušao u igru. Konačan rezultat postavio je Kristensen glavom.

Atletiko Madrid je jr golovima De Paula i Lina vodio 2:0 do 81. minutu, ali je Sebastijan Aler pogotkom sačuvao nadu Dortmundu pred revanš na svom terenu.

ATLETIKO M – BORUSIJA D. 2:1

(De Paul 5′, Lino 32 – Ale 81′)

PSŽ – BARSELONA 2:3

(Dembele 48′, Vitinja 51 – Rafinja 37′, 62′, Kristenses 77′)

Podsjećamo, sinoć su odigrane dvije sjajne utakmice četvrtfinala: Real – Siti 3:3 i Arsenal – Bajern 2:2.