Bavarska mašinerija sa druge planete, Barsa je dotakla dno, osmica koja će se dugo pamtiti

4 godine pre 457 pregleda Izvor: standard.co.me

Prije završnmog turnira Bajern je glasio za glavnog favorita za osvajanje ovogodišnje Lige šampiona, ali niko nije mogao ni da zamisli da će nevjerovatna ekipa Hansija Flika biti ovako dominantna u okršaju sa Barselonom. Nemački gigant je sravnio sa zemljom bespomoćne Katalonce i nanio im istorijski poraz u Evropi, pa je jasno da je ovo kraj jedne generacije Barsinog tima koji je zreo za potpuni reset jer više ne liči na ozbiljan tim – 8:2 (4:1).

Trebalo mu je četiri minuta da najavi blistavo veče – Perišić je prošao po lijevoj strani, Miler desnom nogom odigrao dupli pas sa Levandovskim, a lijevom matirao Nojera.

A samo tri minuta bilo je potrebno Barsi da izjednači – poslije centaršuta Albe, Alaba je u namjeri da otkloni opasnost zatresao sopstvenu mrežu.

Katalonci su se tada razigrali, Nojer je odbranio zicer Suaresu, u narednom napadu Mesi pogodio stativu, novi gol Barselone je “visio” u vazduhu.

Ne zadugo. Igrači Bajerna su ponovo obukli kostim Supermena, nestvarnim presingom defanzivni i vezni red španskog velikana učinili da izgledaju amaterski, a leteći fudbal im je u 22. minutu donio novo vođstvo.

Ivan Perišić je iskosa lijevo na asistenciju Gnabrija matirao Ter Štegena, koji je kapitulirao još dva puta u prvom poluvremenu. Gorecka je proigrao Gnabrija u 27, a Kimih Milera u 31.

Barsa je bila grogirana, prvi put u istoriji primila je četiri pogotka u prvom poluvremenu.

Uzdrmani, poniženi velikan brzo je pokazao znake života, poslije samo 12 minuta Suares je prevario Boatenga i smanjio na 4:2.

Ništa, međutim, nije moglo da ,,pokvari“ bavarsku mašinu. Dejvis se u 63. poigrao sa Semedom na lijevoj strani, ušetao u peterac i asistirao Kimihu – 5:2.

Kike Setjen je na teren tada poslao super tinejdžera Ansua Fatija, ranije je šansu dobio i Antoan Grizman… Uzalud, već je bilo kasno, totalno pomračenje na Stadionu svjetlosti nije moglo da se izbjegne.

Čak je postalo još sramnije – Kutinjo je ušao na teren, servirao pogodak Levandovskom, potom se i sam dva puta upisao u strijelce protiv kluba koji ga je poslao na pozajmicu.

Katastrofalan poraz od 8:2 za kraj Barselonine sezone bez trofeja – skroz promašene.

Bajern je već osvojio dva, ovako moćan lako bi mogao i treći, najvažniji.