Bilo eksplozija i pucnjava: U našim sudovima je od 2002. do danas bilo četvoro mrtvih

    1 godina pre 255 pregleda Izvor: portalanalitika.me
Foto : Pixabay –

Današnji događaj u podgoričkom Osnovnom sudu, tokom kojeg je Mladen Bulatović aktivirao bombu – pri čemu je on poginuo, a više osoba povrijeđeno, dodatno je upozorenje koje se tiče bezbjednosnih uslova u kojima djeluje crnogorsko pravosuđe.

Upravo iz podgoričkog Osnonog suda, ali i drugih institucija, u proteklom su razdoblju često upozoravali na pitanje bezbjednosti, pri čemu su navodili da su incidenti postali gotovo svakodnevna situacija.

No, današnji događaj četvrti je sličan u crnogorskim sudovima sa smrtnim ishodom u proteklih dvadesetak godina.

U pucnjavi u podgoričkom Sudu za prekršaje 2002. ubijena jedna osoba

U novembru 2002. godine, u podgoričkom Sudu za prekršaje došlo je do pucnjave kada je Rajko Stajović zapucao u holu na Miomira Ćetkovića i Smiljanu Jovićević. Ćetković je ubijen, pošto je u njegovom tijelu završilo pet hitaca, a Jovićević je ranjena.

Sve se dogodilo na očigled brojnih ljudi koji su u panici počeli da bježe, a Stajovića, koji je pokušao da pobjegne, zaustavio je policajac Zoran Bajčeta.

Kako se ispostavilo, Jovićević je bila Stajovićeva nevjenčana supruga, a pola godine prije tog događaja došlo je do završetka njihove veze. Pritom, kako su mediji kasnije izvijestili, i Ćetković je naoružan tog dana ušao u Sud za prekršaje.

U Baru 2005. ubijena sutkinja, a ranjen advokat

U septembru 2005. do tragedije je došlo u Osnovnom sudu u Baru, kada je u svojoj kancelariji ubijena sutkinja Milorija Đukić Pejović.

U nju je pucao Batrić Đuković, koji je ispalio četiri hica, pri čemu je jedan pogodio i advokata Đorđija Jankovića, koji je tada lakše povrijeđen.

Ubica je vodio spor sa majkom povodom porodične kuće, a tada je ustanovljeno kako je on u sud došao sa namjerom kako bi pucao i u još jednog sudiju.

Stradao nakon što je aktivirao bombu u cetinjskom ODT

Drugi sličan događaj znatno je svježiji i dogodio se u novembru 2020. godine. Tada je Dragan Drašković aktivirao bombu na ulazu u cetinjsko Osnovno državno tužilaštvo.

On je stradao na licu mjesta, a u blizini nije bilo zaposlenih, niti građana.