Biti ili ne biti za LAVOVE: Večeras sa BJELORUSIJOM za prolaz dalje!

4 godine pre 663 pregleda Izvor: portalanalitika.me

„Lavovi“ igraju večeras u Gracu sa Bjelorusijom utakmicu posljednjeg, trećeg kola A grupe Evropskog prvenstva. Samo pobjeda Roganovićeve izabranike vodi u drugu fazu takmičenja.

Obje selekcije ostvarile su po pobjedu i poraz u prva dva kola. Crnogorski rukometaši poraženi su na startu od Hrvatske 27:21, dok su u drugom kolu savladali Srbiju 22:21.

To je istorijski trijumf „lavova“ na šampionatima Evrope. Bjelorusija je u prvom kolu savladala Srbiju 35:30, dok je u drugom izgubila od Hrvatske 31:23.

Lijevo krilo CG reprezentacije Aleksandar Bakić doživio je dislokaciju falange prsta na lijevoj ruci u utakmici sa Srbijom, ali povreda nije ozbiljnije prirode i biće spreman za meč odluke protiv Bjelorusije.

Crnogorski reprezentativac Vuk Lazović najavio je veliku borbu večeras.

– Uvijek je odbrana ključ. I, zaista, uživam sa momcima, u svakom trenutku na terenu. Ginemo jedan za drugog, braća smo. Neće izostati borba ni sada. Protiv Srbije smo, zahvaljujući Simiću, pogotovo u posljednjih petnaest minuta, zasluženo pobijedili. Sada se okrećemo večerašnjem duelu u kojem moramo da poginemo za grb koji nosimo na dresu. Kao što je bio slučaj i protiv Srbije i Hrvatske – poentirao je Lazović.

Hrvatska je pobjedama u prva dva kola obezbijedila prvo mjesto u grupi, dok je Srbija bez bodova.

Pobjeda „lavovima“ donosi plasman u glavnu rundu u kojoj je Crna Gora igrala samo jednom i to 2008. u Norveškoj, na debitantskom nastupu na prvenstvima Evrope.

Duel Crne Gore i Bjelorusije igra se od 18 sati i 15 minuta. U drugom meču grupe A, od 20 sati i 30 minuta, sastaće se Hrvatska i Srbija.