Bjelorusija prejaka za lavove

4 godine pre 610 pregleda

Crnogorski rukometaši izgubili su od Bjelorusije 36:27 na Evropskom prvenstvu.

Izabranici Zorana Roganovića nijesu ponovili igru od prije dva dana i meča sa Srbijom, djeluje da energetski nijesu bili na tom nivou, što su kvalitetni Bjelorusi iskoristili.

Naši su dobro ušli u meč, na startu uspjeli da ne dozvole brzi centar i poslije 10 minuta vodili 6:4, međutim to je bilo praktično sve.

Bjelorusija je sa tri vezana gola preokrenula i do kraja konstantno vodila. Na poluvremenu je bilo 17:11, tokom drugog dijela i 10 golova viška za rivala.

Vladan Lipovina je sa pet golova bio najefikasniji u našem timu, četiri je postigao Vasko Ševaljević. Nebojša Simić je bio naš najbolji igrač, a imao je čak 15 odbrana.

Naši su u prvoj fazi ostvarili pobjedu uz dva poraza, a ispunili su cilj prvim trijumfom na šampionatima kontinenta u istoriji.