Borusija od 0:2 do pobjede nad Interom, fudbalska fešta u Londonu

4 godine pre 596 pregleda Izvor: CDM

Veliki preokret Borusije Dortmund i goleada u Londonu obilježili su veče u Ligi šampiona.

“Milioneri” su na poluvremenu imali dva gola minusa, ali su u nastavku smogli snage da savladaju Inter sa 3:2.

Ovim trijumfom Borusija se osamila na drugom mjestu grupe F, sa bodovom manje od vodeće Barse, a tri više od trećeplasiranog Intera.

Liverpul je novi lider grupe E, nakon pobjede nad Genkom 2:1 i remija u meču Napolija i Salcburga (1:1).

Spektakularnu utakmicu odigrali su Čelsi i Ajaks. Gosti su vodili 4:1, ali na kraju mogu biti prezadovoljni osvajanjem jednog boda.

“Plavci” su uspjeli da dođu do izjednačenja (4:4), iako su imali dovoljno vremena da sa dva igrača više načine i potpuni preokret.

U grupi H je vrlo zanimljiva situacija, pošto pored Čelsija i Ajaksa, sedam bodova ima i Valensija.

“Slijepi miševi” su večerasa sa 4:1 savladali Lil i povratili šanse za prolaz u osminu finala.

Liga šampiona:

Napoli – Salcburg 1:1 (Lozano 44 – Haland p. 11)
Liverpul – Genk 2:1 (Vajnaldum 14, Okslejd Čemberlen 53 – Samata 41)
Dortmund – Inter 3:2 (Hakimi 51, 77, Brant 64 – Lautaro 5, Vesino 40)
Lion – Benfika 3:1 (Andersen 4, Depaj 33, Traore 89 – Seferović 78)
Čelsi – Ajaks 4:4 (Žoržinjo p. 5 i 71, Aspilikueta 63, Džejms 74 – Abraham ag. 2, Promes 20, Kepa ag. 35, Van de Bek 55)
Valensija – Lil 4:1 (Pareho p. 66, Sumaro ag. 82, Kondogbija 84, Tores 90 – Osimen 25)