Bosna i Hercegovina izgubila dobijen meč i ostala bez EURA

2 meseca pre 504 pregleda Izvor: cdm.me

Bosna i Hercegovina izgubila je praktično dobijenu utakmicu od Ukrajine 1:2 i oprostila se od nade u plasman na Evropsko prvenstvo.

Vodila je ekipa Sava Miloševića autogolom Matvinenka i propustila šansu da meč riješi protiv prilično anemičnih Ukrajinaca.

Međutim, meč je preokrenuo Roman Jaremčuk, koji je ušao na teren u 81. minutu.

Najprije je izjednačio četiri minuta kasnije, da bi u 88. asistirao za Artema Dovbika, koji je šokirao “Bilino polje” i zakazao meč sa Islandom.

Island je mjesto u finalu plej ofa obezbijedio pobjedom u Izraelu 4:1.

Nije dobro počeo meč za ekipu sa sjevera Evrope jer je golom Zahavija povela domaća selekcija.

Međutim, nisu imali rješenje za Alberta Gudmundsona, koji je postigao het trik i bio čovjek odluke u velikom preokretu.

Grčka je deklasirala Kazahstan 5:0 i igraće za mjesto na EP protiv Gruzije.

Do poluvremena je sve bilo riješeno jer su “heleni” pogocima Bakasetasa, Pelkasa, Joanidisa i Kurbelisa imali ogromnu prednost, koju je u nastavku uvećao autogolom Maročkin.

Gruzija je meč sa Grcima zakazala pobjedom nad Luksemburgom 2:0.

Dvostruki strijelac bio je napadač Karlsruea Budu Zivzivadze.

Poljska je pobijedila Estoniju 5:1 i meč odluke igraće protiv Velsa.

Frankovski je pogodio u prvom dijelu, da bi se u nastavku Poljaci raspucali i preko Zjelinskog, Pjotrovskog, autogola Metsa i Šimanskog, osigurali ubjedljiv trijumf, koji je ublažio Vetkal.

Velšani su nadigrali Finsku sa 4:1.

Bruks i Vilijams donijeli su ostrvskoj selekciji dva gola prednosti, ali je iskusni Temu Puki smanjio pred odlazak na odmor.

U nastavku je Vels preko Džonsona i Džejmsa mirno priveo utakmicu kraju.