Brazil dominantno do četvrtfinala, čeka ga okršaj sa Hrvatskom!

1 godina pre 248 pregleda Izvor: DAN

Fudbaleri Brazila plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog šampionata u Kataru.

Brazil je večeras u meču osmine finala bio bolji od Južne Koreje 4:1.

Izabranici selektora Titea apsolutno su opravdali ulogu favorita i već u prvom poluvremenu postigli četiri pogotka.

„Karioke“ su povele već u sedmom minutu kada je pogodio Vinisijus Žunior na dodavanje Nejmara.

Ubrzo je Brazil duplirao prednost – igrao se 13. minut kada je Nejmar pogodio sa penala nakon što je Rišarlison izborio najstrožu kznu.

Brazil je do 3:0 došao u 29. minutu nakon odlične akcije i pogotka Rišarlisona kome je asistirao Tijago Silva.

Na 4:0 za južnoameričku selekciju povisio je Lukas Paketa u 36. minutu, a Vinisijus je ovoga puta bio asistent.

Brazil je u drugom poluvremenu odrađivao posao, a Koreja je do počasnog pogotka stigla u 76. minutu kada je pogodio Paik Song Ho.

Brazil će u četvrtfinalu igrati protiv Hrvatske koja je večeras bila bolja od Japana nakon boljez izvođenja jedanaesteraca.