Brazil pokazao klasu, Srbija bez šansi

1 godina pre 255 pregleda Izvor: DAN

Fudbaleri Srbije izgubili su od Brazila 2:0 u meču 1. kola grupe G Svjetskog šampionata u Kataru.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija samo u prvom poluvremenu parirali su favorizovanom rivalu, a Brazil je u nastavku bio mnogo agresivniji stigavši do golova.

Ne pretjerano zanimljivo bilo je prvo poluvrijeme u kome je golman Srbije Vanja Milinković Savić bio dobar i dva puta odlično intervenisao nakon napada „Karioka“.

Brazilci su od starta drugog dijela krenuli bolje i odmah stvarali šanse, a Aleks Sandro je u 60. minutu pogodio stativu.

Tim selektora Titea poveo je u 62. minutu, kada je Rišarlison odbijenu loptu koju je odbranio Vanja Milinković Savić nakon šuta Vinisjusa, sproveo u mrežu.

Srbija je najbolju priliku propustila u 71. minutu kada posle kornera niko od „Orlova“ nije supio da sprovede loptu u mrežu.

Brazil je do 2:0 stigao u 73. minutu kada je sjajni Rišarlison pogodio polumakazicama nakon asistencije Vinisijusa.

Brazil je u 82. minutu zatresao prečku nakon odličnog šuta Entonija.

Srbija će u drugom kolu igrati protiv Kameruna 28. novembra kada se sastaju i Brazil i Švajcarska.

Švajcarci su danas bili bolji od Kameruna 1:0.