Budućnost bolja od Rudara, pobjede Jezera i Petrovca

3 godine pre 389 pregleda Izvor: rtcg.me

Fudbaleri Dečića pobijedili su u Nikšiću ekipu Sutjeske 2:1, u utakmici 33. kola Telekom Prve crnogorske lige.

Dečić je upisao 13. pobjedu i ponovo preuzeo drugo mjesto na tabeli.

Domaćin je poveo golom Boža Markovića u 59. minutu.

Izjednačio je Kristijan Vuljaj u 61. iz jedanaesterca, a pobjedu gostima donio je Admir Adrović u 69. minutu.

Obje ekipe meč su završile sa po deset igrača, nakon isključenja golmana Sutjeske Vladana Giljena i veziste Pjetera Ljuljđuraja.

foto – FSCG

Važne bodove u borbi za opstanak osvojio je Petrovac, koji je na svom stadionu savladao Iskru 1:0.

Odlučujući pogodak postigao je Mirza Đurđević u 31. minutu.

Domaćin je od 61. minuta igrao sa igračem manje, nakon isključenja Igora Vukčevića.

Pobjede su ranije danas ostvarili i fudbaleri Budućnosti i plavskog Jezera.

Budućnost, koja je ranije obezbijedila titulu, pobijedila je u Podgorici pljevaljski Rudar 3:1 i ostvarila 25. trijumf ove sezone.

Podgorički tim do pobjede vodili su Lazar Mijović u 71. i 80. i Mloš Raičković u 87. minutu.

Jedini pogodak za Rudar, koji je upisao 15. poraz, postigao je Ljubomir Kovačević u 84. minutu.

Jezero je u podgoričkom naselju Stari aerodrom savladalo OFK Titograd 2:1.

Plavski tim slavio je golovima Nikole Jovićevića u 20. i albanskog internacionalca Ndue Mujecija u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Jedini pogodak za OFK Titograd postigao je Ivan Bojović u 61. minutu.

Poslije prvog poluvremena, Podgorica na DG areni vodi protiv Zete 2:0, golovima Halila Muharemovića u 7. i Anđelka Jovanovića u 41. minutu.