Budućnost konačno igrala odbranu kako zna, Vlčea pala u „Morači”

5 godina pre 572 pregleda Izvor: vijesti.me

Konačno je bilo kao nekada – protivnice nisu mogle ni da šutnu pored bedema ispred gola Budućnosti, čak ni kada se branilo svega pet igračica, činilo se da ni muva ne može da proleti pored rukometašica Budućnosti… I upravo im je toliko pominjana i prizivana odbrana i donijela drugu pobjedu u Ligi šampiona, jer su savladale Ramniku Vlčeu 23:19.

U prvih 20 minuta nije bilo rješenja za napad Rumunki. Emili Sando nakon odličnog izdanja u Njemačkoj nije mogla nijedan šut da zaustavi, a kada je drugi put praktično ugurala loptu u mrežu nakon mlakog šuta protivnica, stručni štab ju je povukao na klupu i pri rezultatu 8:9 ubacio Marinu Rajčić. Crnogorska reprezentativka je odmah odbranila zicer An-Grete Nergord i dala krila svom timu.

Deseti gol rivala, na početku 21. minuta, kao da je bio signal za buđenje odbrane od koje se svi plaše. U sljedećih 25 minuta, Vlčea je postigla samo dva gola, i to jedan nakon izgubljene lopte Milene Raičević na početku kontre svog tima!

Falilo je, međutim, smirenosti i sigurnosti u napadu, možda i zbog prevelike potrošnje pred svojim golom, zbog čega „plave” nisu mogle da idu preko plus četiri (16:12).

Gošće, koje je sa tribina bodrilo 20-ak vatrenih navijača, prišle su na 16:14, ali su tada Ema Ramusović i Majda Mehmedović zatresle mrežu, a Rajčićeva sa dvije perfektne odbrane odbila nalet rivala i riješila meč.

Na početku 51. minuta je i Jovanka Radičević dala svoj 10. gol za 19:14, pa je bilo jasno da rumunski tim ne može više ni da zaprijeti. Nije imao ni ideologa igre, jer je Alisija Fernandes u 40. minutu dobila direktan crveni karton zbog grubog faula nad Đurđinom Jauković. Tada je i bila jedina drama u „Morači”, jer je 22-godišnja Nikšićanka nakratko izgubila svijest zbog jakog udarca glavom u podlogu.

Rajčićeva je meč završila sa 14 odbranjenih šuteva i jednim sedmercem, a primila je svega 10 golova, od čega četiri iz kontri i jedan iz penala. Koliki je kompleks „nabila” gošćama najbolje se vidjelo kako su pucale zicere, jer su tražile idealne šuteve i nekoliko puta pogađale ili okvir gola ili spoljnji dio mreže.

Sjajna je bila i Radičevićeva sa 13 golova, ali se čini da još ima puno rezerve u Adžićevom timu i ostale njegve izabranice mogu mnogo bolje…

BUDUĆNOST – RAMNIKU VLČEA 23:19 (13:10)

Podgorica – Dvorana „Morača”. Gledalaca: 1.200. Sudije: Kristijansen i Hesedal (Danska). Sedmerci: Budućnost 6 (6), Ramniku Vlčea 5 (4). Isključenja: Budućnost 10, Ramniku Vlčea 4 minuta. Crveni karton: Fernandes (Ramniku Vlčea) u 40. minutu.

Budućnost: Rajčić (14 odbrana i sedmerac), Babović, SANDO (jedna odbrana), RADIČEVIĆ 13 (6), Konatar, JAUKOVIĆ 2, Pletikosić, Vujović, LAZOVIĆ 3, Godeč, Premović, BRNOVIĆ 2, Bulatović, Ramusović 1, MEHMEDOVIĆ 2, RAIČEVIĆ.

Ramniku Vlčea: Ćuka, Dumanska (četiri odbrane), BATINOVIĆ (pet odbrana), DA SILVA 2, ELGAUI 3, Adespi, LOPES 3, NERGORD 4 (3), Florika 1, Glibko 1 (1), FERNANDES 1, Zamfiresku, Liščević 2, Badea, Savu, GONSALES 2.