Budućnost odbranila tron, Mornar se hrabro borio u Morači

2 godine pre 6284 pregleda Izvor: cdm.me

Titula prvaka države ostaje u Podgorici – Budućnost Voli je u majstorici finala plej ofa pobijedila Mornar 90:82.

“Plavi” su uspjeli da se oporave, nakon što su prije tri dana u Baru ispustili preko 20 poena prednosti i propustili šansu da već u “Topolici” riješe seriju.

Poslije izjednačene prve četvrtine, Budućnost je u drugom dijelu drugog perioda došla do 10 poena prednosti.

Međutim, Mornar nije odustajao i najčešće se trojkama vraćao u meč. Međutim, i domaći su odgovarali na sličan način.

Uspjeli su Barani da dođu na minus jedan polovinom posljednje četvrtine, ali je Budućnost uzvratila, pogodio je neke važne šuteve Petar Popović i izabranici Aleksandra Džikića odbranili su titulu.

Tačku je trojkom 40 sekundi prije kraja stavio večeras sjajni Kendrik Peri za 88:79.

Za naš najuspješniji košarkaški klub ovo je 14. šampionski trofej, a ove sezone osvojili su i Kup Crne Gore.

Lider “plavih” večeras je bio Kendrik Peri sa 27 poena, šest asistencija i pet skokova, dok je dvociren bio i Filip Barović sa 11 koševa.

Sa druge strane odlična partija Seada Šehovića sa 23 koša, osam uhvaćenih lopti i pet asistencija.