Budućnost se hrabro borila i pala u grotlu Arene, Partizanov korak ka prvom mjestu

4 godine pre 606 pregleda Izvor: vijesti.me

Sjajna utakmica, veliki derbi – Partizan je pobijedio Budućnost Voli 87:82.

„Crno-bijeli“ su sada sami na vrhu tabele sa skorom 15-4, Budućnost ima pobjedu manje. Odluka u derbiju donijeta je u posljednjih pet minuta, kada je domaćin nošen velikom podrškom sa tribina i energijom Mozlija, uspio da dođe do sedam poena prednosti i sačuva je do kraja.

Budućnost je igrala hrabro, borila se, bila u igri do kraja. „Plavi“ su vodili 12 razlike u drugoj četvrtini, ali su domaći igrači za tri minuta uspjeli da se vrate u igru. To je bio i jedini pravi prazni hod u igri Budućnosti.

Gosti su sjajno šutirali – ubacili 15 trojki iz 27 pokušaja, Šehović je ubacio sedam iz deset, Nikolić pet iz sedam.

Šehović je bio najefikasniji sa 21 poenom, iako nije igrao u u posljednjih šest minuta (imao je 4 lične greške), Nikolić je upisao 18. U Partizanu, pored energičnog i defanzivno izuzetnog Mozlija, važnu ulogu u odlučujućim trenucima imao je Jaramaz, koji je meč završio sa 19 poena, a efikasniji od njega bio je Pejdž sa 20 (pet trojki).