Budućnost spustila Zvezdu na zemlju

4 godine pre 582 pregleda Izvor: vijesti.me

Igrači i navijači Crvene zvezde su bili u oblacima nakon velike pobjede nad Fenerbahčeom, na zemlju ih je spustio najveći rival nakon Partizana – u reprizi dva posljednja finala ABA lige, Budućnost Voli je šokirala Beograđane u gotovo praznom „Pioniru” i slavila 89:81!

Tim Slobodana Subotića je derbi dobio zahvaljujući fenomenalnom šutu za tri poena, jer je pogođeno 12 od 21 pokušaja!

Uzgred, i koševi su bili fenomenalno raspoređeni – Hasan Martin je ubacio 17, Džastin Kobs 16, Suad Šehović 15, a po 14 Nikola Ivanović i Danilo Nikolić, koji je bio izvanredan i u odbrani, što baš i nije tipično za njega.

Odličan i u odbrani i u napadu: Danilo Nikolić
Odličan i u odbrani i u napadu: Danilo Nikolić(Foto: Branislav Božić/Beta)

Budućnost je odlično počela meč i letjela na krilima Martina – američki centar je ubacio osam poena, asistirao za ostalih pet (dva bacanja Kobsa, trojka Šehovića), imao tri ofanzivna skoka i dvije blokade za vođstvo 13:8.

Kapiten je ubacio još jednu trojku, potom je iza linije 6,75 pogodio i Nikolić, zbog čega je na isteku 7. minuta bilo iznenađujućih 19:10.

Ognjen Dobrić je realizovao dvije kontre, Čarls Dženkins pogodio dvije trojke, pa su domaći prišli na 20:23, da bi Skot Bamfort uz zvuk sirene sa preko osam metara donio plus šest nakon 1. četvrtine (26:20).

Šehović je dao koš i dodatno bacanje za 31:26, ali je tada napravio nesportski faul, koji je Zvezda maksimalno iskoristila – Dobrić je pogodio oba bacanja, a Filip Čović trojkom izjednačio na 31:31.

Sin predsjednika Beograđana je još jednom pokazao koliko može da bude nezgodan za „plave”, jer je odradio dva odlična pik’en’rola sa Džejmsom Gistom, koji je u 16. minutu donio prvu prednost Beograđanima nakon 4:2 – 35:33.

Sa večerašnje utakmice
Sa večerašnje utakmice(Foto: Branislav Božić/Beta)

Bivši igrač Partizana i Panatinaikosa je 1. poluvrijeme završio sa 18 koševa (šut iz igre 10-8, bacanja 2-2), četiri skoka i tri asistencije, ali je Budućnost na velikom odmoru vodila 44:42, jer je Ivanović u 20. minutu pogodio trojku i polaganje.

Činilo se da će Zvezda prelomiti meč kada je serijom 9:0 (posljednja četiri od 27 poena Gista, tri Lorenca Brauna, dva Dženkinsa) preokrenula na 58:52.

Tada je Subotić uzeo tajm-aut, jer njegova ekipa nije imala rješenje za odbranu rivala, a 60 sekundi odmora i dogovora je puno pomoglo – Podgoričani su preokrenuli na 61:60 u 29. minutu, a u posljednjem napadu 3. kvartala i prvom 4. četvrtine trojke su postigli Nikolić i Ivanović i povisili na 69:63.

Prva velika pobjeda na klupi Podgoričana: Slobodan Subotić
Prva velika pobjeda na klupi Podgoričana: Slobodan Subotić(Foto: Branislav Božić/Beta)

Zvezda je prišla na 71:69, kada je Čović pogodio za tri u napadu sa, rukometnim žargonom rečeno, igračem više nakon povrede Petra Popovića (u doskoku iskrenuo skočni zglob).

Srećom, odgovor je bio pravi – Nikolić i Bamfort su ubacili trojke, a Kobs i Martin ugasili sve nade Zvezde i 308 ljudi u „Pioniru” u preokret.

Ova pobjeda bi mogla da pokrene sezonu Budućnosti, koja je prije dolaska u Beograd izgubila tri od četiri meča. Šansa da se uđe u seriju je već u srijedu, kada u „Morači” u 3. kolu Evrokupa gostuje poljska Arka.

Sjajna je stvar što je Ivanović uhvatio pravi ritam, ali se čini da Subotiću nedostaje još jedan igrač, jer su Kobs, Šehović i Nikolić igrali po 32-33 minuta. U ovako zgusnutom rasporedu je to nemoguće izdržati…

CRVENA ZVEZDA – BUDUĆNOST VOLI 81:89 (20:26, 22:18, 21:22, 18:23)

Beograd – Dvorana „Pionir”. Gledalaca: 308. Sudije: Belošević (Srbija), Javor (Slovenija), Radojković (Srbija).

Crvena zvezda: D. BRAUN 3 (2-1), Čović 6, L. BRAUN 5, Davidovac 4 (2-2), LAZIĆ 2 (2-2), Faje 2, BERON 11 (2-0), Dobrić 8 (4-4), GIST 27 (8-7), Dženkins 10 (3-2), Simanić, Odžo 3 (2-1).

Budućnost Voli: KOBS 16 (6-6), Ivanović 14 (4-4), BAMFORT 8 (2-2), ŠEHOVIĆ 15 (1-1), Starovlah, MARTIN 17 (4-3), Ilić, Z. Nikolić 4 (2-2), Božić 1 (2-1), Popović, Mejers, D. NIKOLIĆ 14.