Bugari pali u nadoknadi, Jovetić sačuvao nadu za EURO

11 meseci pre 446 pregleda Izvor: cdm.me

Naši fudbaleri pobijedili su Bugarsku 2:1 i sačuvali šanse u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo.

Poslije tri remija, Crna Gora je konačno savladala Bugare pred svojim navijačima. Čovjek odluke u sedmom minutu sudijske nadoknade bio je Stevan Jovetić.

Nakon ubacivanja Dritona Camaja glavom je poslao loptu u mrežu gostiju i donio tri boda koja naš tim ostavljaju u borbi za EURO, iako je situacija i dalje komplikovana.

Ni večeras nismo dobro počeli, ali smo u završnici prvog dijela najprije propustili veliku šansu preko Bakića, a onda poveli pogotkom Stefana Savića, koji se odlično snašao u gužvi pred golom Bugarske.

U uvodnih skoro 15 minuta nastavka naš tim je bez većih problema kontrolisao igru i rezultat, a onda su Bugari izbacili odbranu crnogorske selekcije, Igor Vujačić napravio je prekršaj za penal i crveni karton.

Međutim, Milan Mijatović odbranio je udarac Despodova sa penala i ostalo je 1:0.

Bugarska nije odustajala, pa je u 79. minutu Delev pogodio stativu, a odbijenu loptu u mrežu ubacio Borukov.

Crna Gora je bila blizu novog vođstva u 86. minutu kada je Camaj izveo korner, a Jovetić glavom uzdrmao okvir gola.

To je bio uvod u ono što se dogodilo desetak minuta kasnije kada je na proigravanje našeg krilnog igrača novi fudbaler Olimpijakosa riješio utakmicu.

Crna Gora sada ima osam bodova, jedan više od Srbije koja večeras od 20.45 gostuje Litvaniji, dok su Bugari sa dva boda otpisani u borbi za EURO.

CRNA GORA – BUGARSKA 2:1