CFL raspored: Samo dvije prvoligaške subote, najviše fudbala nedjeljom i utorkom

  • 2 sedmice pre
  • 198 pregleda
  • Izvor: vijesti.me

Preostalih 13 kola Telekom 1. Crnogorske fudbalske lige, nakon pauze zbog pandemije koronavirusa, odigraće se između 30. maja i 28. jula, po ubrzanom, i neuobičajenom rasporedu.

Subota je obično bila dan za CFL, ali do kraja sezone – samo dva kola igraće tog dana: prvo nakon pauze, 30. maja, i pretposljednje, 18. jula.

Srijedom su se često igrala vanredna kola, ali ni srijeda sada neće biti mnogo zastupljena – tog dana igraće se samo jednom, 3. juna, u 25. kolu.

Primat će do kraja sezone zato preuzeti dani kao što su nedjelja i utorak (tim danima odigraće se po tri kola), dva puta će se igrati četvrtkom, a po jednom ponedjeljkom i petkom.

Prosječno – prvoligaši će igrati svakih 5,5 dana, što i nije tako ubitačan ritam kako se nedavno činilo, jer je prvi Uefin scenario glasio da nacionalna prvenstva moraju da se završe 20. jula.

Kako je Uefa nije uslovila 1. avgust kao dan kada moraju da se završe nacionalni šampionati, dobili su se novi termini, a baraž i finale Kupa moći će da se igraju početkom avgusta.

Šest prvoligaških klubova će imati čak i jednu malo veću pauzu – deset dana, između pretposljednjeg i posljednjeg kola, kada će Budućnost, Sutjeska, Podgorica i Petrovac igrati polufinale Kupa.

U polufinalu će se igrati samo jedna utakmica, a žrijeb tek treba da se obavi.

24. KOLO (SUBOTA, 30. MAJ) 

Zeta – Rudar
Podgorica – Iskra
Kom – Sutjeska
Petrovac – OFK Titograd
Budućnost – Grbalj

25. KOLO (SRIJEDA 3. JUN)

Grbalj – Zeta
OFK Titograd – Budućnost
Sutjeska – Petrovac
Iskra – Kom
Rudar – Podgorica

26. KOLO (NEDJELJA 7. JUN)

Zeta – Podgorica
Kom – Rudar
Petrovac – Iskra
Budućnost – Sutjeska
Grbalj – OFK Titograd

27. KOLO (PETAK 12. JUN)

OFK Titograd – Zeta
Sutjeska – Grbalj
Iskra – Budućnost
Rudar – Petrovac
Podgorica – Kom

28. KOLO (UTORAK 16. JUN)

Zeta – Kom
Podgorica – Petrovac
Rudar – Budućnost
Iskra – Grbalj
Sutjeska – OFK Titograd

29. KOLO (NEDJELJA 21. JUN)

Sutjeska – Zeta
OFK Titograd – Iskra
Grbalj – Rudar
Budućnost – Podgorica
Petrovac – Kom

30. KOLO (ČETVRTAK, 25. JUN)

Zeta – Petrovac
Kom – Budućnost
Podgorica – Grbalj
Rudar – OFK Titograd
Iskra – Sutjeska

31. KOLO (UTORAK 30. JUN)

Iskra – Zeta
Sutjeska – Rudar
OFK Titograd – Podgorica
Grbalj – Kom
Budućnost – Petrovac

32. KOLO (NEDJELJA, 5. JUL)

Zeta – Budućnost
Petrovac – Grbalj
Kom – OFK Titograd
Podgorica – Sutjeska
Rudar – Iskra

33. KOLO (ČETVRTAK, 9. JUL)

Rudar – Zeta
Iskra – Podgorica
Sutjeska – Kom
OFK Titograd – Petrovac
Grbalj – Budućnost

34. KOLO (PONEDJELJAK, 13. JUL)

Zeta – Grbalj
Budućnost – OFK Titograd
Petrovac – Sutjeska
Kom – Iskra
Podgorica – Rudar

35. KOLO (SUBOTA, 18. JUL)

Podgorica – Zeta
Rudar – Kom
Iskra – Petrovac
Sutjeska – Budućnost
OFK Titograd – Grbalj

36. KOLO (UTORAK, 28. JUL)

Zeta – OFK Titograd
Grbalj – Sutjeska
Budućnost – Iskra
Petrovac – Rudar
Kom – Podgorica

Copyright © 2020 PV Informer. Sva prava zadržana.