CG poražena od Srbije nakon peteraca

9 meseci pre 447 pregleda Izvor: CdM

Od silovitog starta i obećavajuće igre u većem dijelu utakmice do nesrećnog poraza u važnom meču na zatvaranju grupne faze Svjetskog šampionata – vaterpolisti Crne Gore izgubili su od Srbije 17:15 nakon peteraca, pa će u osminu finala sa trećeg mjesta i za rivala u eliminacionoj rundi najvjerovatnije imati selekciju Hrvatske.

Hrvatska u podne igra sa Japanom i ako opravda ulogu favorita biće druga u svojoj grupi i tako zakazati derbi sa našim nacionalnim timom u osmini finala.

“Ajkule” su furiozno otvorile derbi sa Srbijom, povele sa 5:0 i činilo se da su spremne i odlučne da stignu do cilja u ovoj utakmici.

Ipak, Srbija očito i dalje ima kvalitet da se izvuče iz nezgodne situacije. “Delfini” su do isteka prve četvrtine smanjili na -3, a do poluvremena prišli na gol zaostatka.

Crna Gora je i u nastavku kontrolisala rezultat, vodila 10:7, a onda i 12:10, međutim – nije bilo dovoljno. Rival je čak serijom od tri gola napravio preokret, da bi Aleksa Ukropina na 19 sekundi prije kraja postigao pogodak za izjednačenje.

Uslijedili su peterci, Srbija ih je izvodila sigurnije, dok su kod Crne Gore neprecizni bili Đuro Radović i Dušan Matković.

Španija je u drugom meču grupe D deklasirala Južnu Afriku 27:6 i maksimalnim učinkom prošla direktno u četvrtfinale.