Crna Gora bolja od Libana

7 meseci pre 530 pregleda Izvor: dnevno.me

Fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je u prijateljskoj utakmici nacionalni tim Libana sa 3:2.

Time je naša selekcija napravila sjajnu uvertiru za gostovanje Srbiji u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo (17. oktobar).

Večerašnji duel obilježio je Edvin Kuč koji je na svom debiju za „A“ tim postigao dva gola.

Iako je Miodrag Radulović promiješao karte, Crna Gora je od starta bila dominantna.

„Sokoli“ su priv put zaprijetili u 12. mintu kada je glavom pokušao Marko Tući, ali je golman gostiju sigurno intervenisao.

Četiri minuta kasnije Crna Gora je povela to golom debitanta – Edvina Kuča koji je u 16. minutu sjajnim udarce sa dvadesetak metara „pocijepao“ mrežu azijske repreznetacije.

Sveta tri munuta kasnije naš tim duplirao je prednost.Ovog puta je Camaj sve odradio, povukao kontru sa desne strane, ubacio za Kuča koji još jednom vara golmana Ali Sabeha.

Nastavila je Crna Gora da dominira i nakon drugog gola, ali promjene rezultata do odlaska na odmor nije bilo.

Nakon perioda mirne igre u kojem nije bilo pretjerano dobrog fudbala, Liban je u 66. minutu stigao do gola i to kada je, nakon odbitka, dobro reagovao Karim Darvič.

Nije dugo trajala radost gostiju pošto se samo četiri minuta kasnije upornost isplatila Milutinu Osmajiću koji je vratio dva gola prednosti našoj selekciji.

Iako Liban nije bio previše opasan, uspio je da ublaži poraz i to golom Al Teiča koji je pogodio nakon loše intervencije Danijela Petkovića.