Crna Gora daleko od Eura, Srbija slavila u Beogradu

6 meseci pre 532 pregleda Izvor: cdm.me

Sanjala je Crna Gora nakon projektila Stevana Jovetića za 1:1 u 36. minutu, odolijevala je napadima Srbije do 73. minuta, ali se onda Miodragu Raduloviću osvetila previše defanzivna taktika. Domaćin je sa dva brza gola najprije Aleksandra Mitrovića (bio strijelac i za 1:0), pa Dušana Tadića u 77. završio priču na Marakani, ostavio Crnoj Gori teoretske šanse za EP, a praktično odveo Srbiju u Njemačku.

Ključni meč kvalifikacija za EURO 2024 između Srbije i Crne Gore u Beogradu završen je pobjedom domaćina od 3:1.

Srbija je vodila od 9. minuta nakon majstorskog gola Mitrovića, kada se oslobodio Savića i fenomenalno plasirao u dalji ugao.

Crna Gora je brzo odgovorila – nakon kontre i akcije Kuča, Jankovića i Marušića, kapiten Jovetić je “izbucao mrežu” za 1:1.

A onda već pomenuta defanziva naših, ali bez mogućnosti da zaprijete iz kontri, pa iako Srbija nije izgledala previše moćno bilo je samo pitanje kada će iskoristiti greške naše odbrane.

Najprije je to uradio Mitrović u 73, pa Tadić četiri minuta kasnije…

Naredni meč Crna Gora igra sa Litvanijom, a eventualno u igri za EP i dalje bi je ostavilo samo ako Srbija izgubi od Bugarske na Marakani.