Crna Gora nakon velikog povratka poražena od Hrvatske u uzbudljivoj završnici

4 godine pre 617 pregleda Izvor: antenam.net

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od Hrvatske 11:10 u uzbudljivoj završnici u drugom kolu Evropskog prvenstva u Budimpešti. U trećem kolu u subotu od 17 sati i 30 minuta igraćemo sa Njemačkom, i pobjednik tog duela osvojiće drugo mjesto i imati lakšeg rivala u osmini finala. Plasman među osam najboljih obezbijediće našoj selekciji plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

Poveli smo preko Brguljana, a prvi gol Hrvati su postigli nakon šest minuta igre. Bukić je sa dva vezana gola donio Hrvatima dva gola prednosti početkom druge dionice 3:1. Vidović je na minut ipi do poluvremena smanjio na 6:3.

Sredinom trećeg perioda Hrvatska je imala pet golova prednosti, 8:3 a pred posljednjih deset minuta gubili smo 10:5. Uspjeli smo da se vratimo na nevjerovatnih 10:10, nakon pet golova zaredom, ali u finišu nijesmo imali snage nakon gola Hrvatske za pobjedu.

Direktan plasman u četvrtfinale izboriće prvoplasirane ekipe iz četiri grupe, dok će drugoplasirane i trećeplasirane igrati osminu finala.

CRNA GORA – HRVATSKA 10:11 (1:2, 2:4, 2:4, 5:1)

Sudije: Naumov (Rus), Kolombo (Ita)

CRNA GORA: Lazović, Brguljan 2, Radović, Petković 2, Čučković, Obradović 2, Vidović 2, Đurđić, Ivović, Spaić, Drašković 1, Pješivac 1, Tešanović.

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović, Lončar 1, Joković 1, Bukić 3, Vukičević, Bušlje 1, Miloš, Vrlić 2, Benić 1, Garsija 2, Marcelić.