Crna Gora poražena od Argentine: Realov trio srušio „crvene“

5 godina pre 681 pregleda Izvor: vijesti.me

Košarkaška reprezentacija Crne Gore doživjela je drugi poraz na turniru u Lionu – izgubila je od Argentine 85:77.

Sinoć je od „crvenih“ bolja bila Francuska (80:72).

Zvezdan Mitrović je Argentincima suprotstavio drugačiji tim od sinoćnjeg, u sastavu nisu bili Bojan Dubljević i Nikola Ivanović, koje su zamijenili Nemanja Radović i Jovan Kljajić.

Crna Gora je odigrala dobro i čvrsto prvih 20 minuta, konstantno vodila, ali „gaučosi“ nisu dozvolili da se odlijepi (35:33 na poluvremenu).

U trećoj četvrtini se razigrao Realov trio Nikolas Laprovitola – Fakundo Kampaco – Gabrijel Dek, koji su kreirali preokret, a odbrana našeg tima popustila, pa je Argentina stekla plus pet uoči posljednjih deset minuta (57:52).

„Crveni“ su bili u igri do pet minuta prije kraja, kada je Patrisio Garino (Baskonija) ubacio trojku za prvu dvocifrenu prednost – 73:63. Sve je bilo gotovo…