Crna Gora poražena od Norveške

3 godine pre 412 pregleda Izvor: cdm.me

Fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je u Podgorici od Norveške 1:0 u utakmici 3. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru.

To je prvi poraz “hrabrih sokola” u grupi G, nakon što je u dvije uvodne runde savladala Letoniju (2:1) i Gibraltar (4:1).

Norvežani su uoči meča pod Goricom najavljivali da dolaze po tri boda i taj cilj uspjeli su da ispune, iz jedinog šuta u okvir gola.

Trenutak odluke dogodio se u 35. minutu kada je Eljunusi asistirao Serlotu koji je iz izgledne pozicije pogodio nebranjenu mrežu.

Naša selekcija bila je prilično bezopasna u prvom poluvremenu, a jedini pokušaj vrijedan pažnje imao je Đurđević.

U nastavku je Crna Gora bila bolja, agresivnija, a najveću šansu imao je Jovetić početkom drugog dijela kada je tukao glavom, ali se u toj situaciji istakao golman Norveške Jarštajn.

U sudijskoj nadoknadi, u posljednjim trenucima meča, “sokoli” su imali sreće pošto je King uzdrmao prečku.

Poslije tri kola Crna Gora i Norveška imaju po šest bodova, toliko je sakupila i Holandija, dok je lider grupe G selekcija Turske sa sedam bodova.

CRNA GORA – NORVEŠKA 0:1 (Serlot 35)