Crna Gora preko Srbije do istorijske pobjede na Evropskim prvenstvima

4 godine pre 734 pregleda Izvor: cdm.me

Crna Gora je pobijedila Srbiju 22:21 i upisala prvu pobjedu na šampionatima Evrope.

U 18. utakmici na kontinentalnim šampionatima, “lavovi” su došli do prvog trijumfa i ostali u trci za plasman u drugu fazu kontinentalnog šampionata.

Crna Gora je bolje počela utakmicu, vodila sa 7:3 zahvaljujući sjajnoj igri u odbrani, ali se Srbija vratila do odmora i u nastavku zaigrala bolje.

Kada je tim Nenada Peruničića poveo 16:13 polovinom drugog dijela, činilo se da će naš tim teško uspjeti da se vrati u utakmicu.

Međutim, razigrao se roviti Miloš Božović, dao tri gola u nizu, a onda se razbranio i Nebojša Simić.

U finišu je tri veoma važna gola dao Vladan Lipovina, da bi Mirko Radović minut prije kraja pogotkom za 22:20 otklonio sve dileme.

U našoj selekciji pet golova dao je Nemanja Grbović, četiri Miloš Božović, a tri Vladan Lipovina.

Sa druge strane, šest golova Lazara Kukića.

Meč odluke za plasman u drugu fazu Crna Gora će igrati u ponedjeljak od 18.15 protiv Bjelorusije.