Crna Gora srušila Srbiju: „Lavice“ su pete na planeti

4 godine pre 823 pregleda Izvor: standard.co.me

Još jedna sigurna partija, još jedno fenomenalno izdanje u Kumamotu i na kraju peto mjesto na Svjetskom prvenstvu. Rukometašice Crne Gore savladale su Srbiju u meču za peto mjesto 28:26 i upisale veliku pobjedu na šampionatu planete.

Odigrale su „lavice“ izuzetno kvalitetan meč protiv starog rivala i tako nastavile odličnu tradiciju u duelima sa srpskim rukometašicama.

Početak meča nije bio na nivou nekih prethodnih, jer je ekipa Ljubomira Obradovića mnogo bolje otvorila duel. U jednom navratu Srbija je imala +4, da bi u nekoliko imala prednost od tri gola. Međutim, pri rezultatu 8:6 uslijedila je sjajna serija 6:0 kojom je četa Pera Johansona stigla do 12:8. Međutim, Srbija je prvo poluvrijeme zaklučila mini serijom 4:1 za 13:12.

Crna Gora je imala prednost tokom cijelog drugog poluvremena. Naše rukometašice su lagano prolazile put do gola, ali isti slučaj bio je i na drugoj strani. Na 15-ak minuta prije kraja Jovanka Radičević i drugarice su stizale do +3, činilo se da se meč lomi u tom trenutku, ali Srbija nije odustajala. Pri rezultatu 25:22 Srbija je smanjila sa dva brza gola na 25:24.

A, onda – dvije odbrane Batinović i pogodak Brnović preko cijelog terena za 27:24. Sve je tada bilo jasno.

Slavlje „lavica“ je moglo da počne.

Najefikasnija na ovom duelu bila je Radičević sa četiri gola, dok su Ramusović, Despotović i Mehmedović postigle po tri.