Crna Gora u 94. minutu ispustila pobjedu u Kaunasu

8 meseci pre 280 pregleda Izvor: cdm.me

Fudbalska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Litvanijom u Kaunasu 2:2 u četvrtom kvalifikacionom meču i značajno umanjila šanse da se domogne plasmana na Evropsko prvenstvo iduće godine u Njemačkoj.

Dramatična utakmica na “Dariaus ir Gireno” stadionu, naročito u posljednjih pola sata – “sokoli” su gubili, potom u pretposljednjem minutu stigli do potpunog preokreta, ali nisu izdržali. Domaćin je u četvrtom minutu nadoknade rastužio izabranike Miodraga Radulovića i ostavio bez toliko željene pobjede.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova – uoči samog odlaska na odmor viđene su dvije dobre šanse, po jedna na obje strane, ali nisu bili precizni Novikovas i Savićevića.

Igrao se 57.minut kada su Crnogorci zatresli mrežu Litvanije, Krstović je pogodio glavom, ali je VAR poništio taj pogodak našeg napadača zbog ofsajda u kojem se prethodno našao Jovović.

Litvanci su prvi stigli do prednosti, grešku Tomaševića iskoristio je Paulauskas, ali to vođstvo domaćina ubrzo je anulirao Krstović koji je volejem matirao Gertmonasa.

Crna Gora je krenula na sve ili ništa, dobre šanse propuštali su Đurđević i Đuričković, a onda je uslijedilo veliko slavlje naših – igrao se 89. minut kada je Savić zatresao mrežu Litvanaca za potpuni preokret u Kaunasu.

Ipak, sudijski dodatak od pet minuta bio je predug da “sokoli” sačuvaju trijumf. Đurđević je smušeno ušao u jedan duel, nije došao do lopte, a onda su domaći koji sekund kasnije preko Černiha stigli do remija.

Crna Gora sada ima pet bodova, u teškoj je situaciji pred drugi dio kvalifikacija, a već za tri dana je meč sa Bugarskom pod Goricom.

LITVANIJA – CRNA GORA 2:2