Crna Gora za 24 gola bolja od Italije

5 godina pre 838 pregleda Izvor: Vijesti

U svemu drugom, Italija je gigant za Crnu Goru. U rukometu je potpuno drugi odnos snaga, pogotovo u ženskom – „lavice” su na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Danskoj i Norveškoj pregazile „azurine” u Pljevljima i slavile 41:17.

I prije meča je bilo jasno da je ogromna razlika u kvalitetu timova koje vode Šveđanin Per Johanson i Hrvat Neven Hrupec, ali je bilo potrebno da se odigra ozbiljno da bi se to vidjelo.

Kao što su i obećale, crnogorske rukometašice su na početku meča u Pljevljima stavile do znanja gošćama koliko su bolje i već poslije sedam i po minuta, uz pet golova iz kontri, vodile 7:1.

Pri tom rezultatu, Marina Rajčić je za manje od minut odbranila tri zicera tamnoputoj Vanesi Đogap, ali i izgubila loptu u želji da započne kontru.

Ubrzo je bilo plus sedam (11:4), a pri tom rezultatu su Italijanke pokazale da ne znaju pravila – pomislile su da su i dalje podignute ruke sudija i ishitreno šutirale, iako nisu morale, zato što je prethodno Ema Ramusović dobila žutu karton, zbog čega se automatski prekida pasivni napad.

„Azurine” su se nekako držale do 24. minuta, ali su u finišu Jovanka Radičević i Majda Mehmedović nabacile jedna drugoj „cepelin” u seriji 5:0, kojom su „lavice” na odmor otišle sa dvocifrenom prednošću (20:9).

U nastavku je nekoliko puta bila jednocifrena razlika, ali je tada Dijana Ujkić nastavila tamo gdje su stale Radičevićeva i Mehmedovićeva i nemilosrdno tresla mrežu iz kontri.

Razlika je rasla sve do kraja, a u 58. minutu u listu strijelaca se upisala i 13. igračica Crne Gore, Itana Grbić. Uzgred, i sve tri golmanke su bile raspoložene – Rajčićeva je zaustavila devet, 18-godišnja Anastasija Babović pet, a debitantkinja, bivša članica Budućnosti Marta Batinović, šest šuteva.

„Lavice” u nedjelju gostuju Litvaniji u Klaipedi, ali bi i to trebalo da bude lak zadatak za Johansonovu četu.

CRNA GORA – ITALIJA 41:17 (20:9)

Pljevlja – Dvorana „Ada”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Mertinijan i Sirepisios (Grčka). Sedmerci: Crna Gora 4 (4), Italija 2 (2). Isključenja: Crna Gora 8, Italija 6 minuta.

Crna Gora: RAJČIĆ (devet odbrana), Babović (pet odbrana), Batinović (šest odbrana), RADIČEVIĆ 9 (3), JAUKOVIĆ 2 (1), Mugoša 1, KLIKOVAC 2, Ujkić 7, Bulatović 2, BRNOVIĆ 3, Pavićević 2, Ramusović 1, MEHMEDOVIĆ 6, Despotović 3, RAIČEVIĆ 2, GRBIĆ 1.