Čudesna Breznica od minus tri do remija

2 godine pre 634 pregleda Izvor: CDM

Tim iz Pljevalja osvojio bod u duelu sa bugarskom ekipom…

Iako su u 62. minutu meča imale tri gola minusa (1:4), fudbalerke Breznice stigle su do remija (4:4) u duelu sa bugarskim NSA u prvom kolu grupe 2 kvalifikacija za Ligu šampiona.

Gošće iz Sofije su krenule silovito, pa su na stadionu pod Malim brdom u Petrovcu na isteku prvog poluvremena imale vođstvo od 3:0, zahvaljujući het-triku Veline Košuleve.

Međutim, ekipa iz Pljevalja se nije predavala, u 58. minutu Jelena Vujadinović je smanjila zaostatak Breznice. Četiri minuta kasnije Silvija Radojska je vratila prednost svojoj ekipi, ali to nije obeshrabrilo crnogorskog šampiona.

Uslijedila su dva gola Ane Milovič, u 63. i 74. minutu, da bi Jelena Karličić u 82. minutu postavila konačan rezultat i tako donijela veliki bod Breznici.

Crnogorski predstavnik će u drugom kolu, 10. avgusta od 18 časova u Petrovcu, igrati sa rumunskim Klužom, koji je danas poražen od Mitrovice sa 2:1.

Pobjednici grupa, kao i najbolji drugoplasirani tim, izboriće plasman u narednu fazu takmičenja.