Danci idu po treće uzastopno zlato, Landin zaustavio Špance

1 godina pre 208 pregleda Izvor: pobjeda.me

Uprvoj od dvije reprize polufinala Svjetskog prvenstva iz 2021, rukometaši Danske savladali su Španiju (26:23) i u nedjelju će imati priliku da osvoje treće uzastopno zlato.

Rival će im biti Francuska ili Švedska, koje se od 21 sat sastaju u Stokholmu. Prije dvije godine u Egiptu uspješniji su bili Skandinavci, aktuelni prvaci Evrope i jedan od domaćina aktuelnog Mundijala.

Danci su Špance pobijedili sjajnom odbranom, kojom je komandovao golman Niklas Landin sa 16 odbrana, od kojih je posljednju upisao 38 sekundi prije kraja meča kada je zaustavio šut Ferana Solea iz sedmerca i riješio (neočekivanu) dramu u finišu.

Odličan je na drugoj strani bio i Gonsalo Peres de Vargas, zahvaljujući kome se Španija vraćala poslije ,,minus 5“ u oba poluvremena.

Na isteku prvih 30 minuta bilo je 15:10 za Dansku, u nastavku je u još pet navrata na snazi bila identična razlika, da bi ,,ispanosi“ uhvatili priključak i smanjili na 20:19.

U 51. minutu, kod 21:20 za Dance, Španci nijesu iskoristili napad za izjednačenje, što je tim Nikolaja Jakobsena kaznio serijom 4:0.

Ekipa Đordija Rivere je, međutim, opet pokazala da ima ,,sto života“ i za nešto više od dva minuta smanjila na 25:23.

Minut i osam sekundi prije kraja Peres de Vargas odbranio je sedmerac Mikelu Hansenu, Španci zatražili tajm-aut, ali se Vargasu dvadesetak sekundi kasnije revanširao Landin i odbranjenim penalom potvrdio pobjedu Danske.

Najefikasniji kod Danaca bio je Simon Pitlik sa šest pogodaka, jedan manje za Špance dao je Aleks Dujšebajev.

Njegov brat Danijel, koji je do večeras igrao odličan turnir, šutirao je jedan od sedam.