Dečić previsok za Pljevljake

3 meseca pre 328 pregleda Izvor: dan.co.me

Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarili su sinoć košarkaši Dečića u duelu sa direktnim konkurentom, novajlijom u eliti – ekipom Pljevalja, koju su ubjedljivo savladali 103:73 (20:22, 28:14, 33:19, 22:18). Bila je to druga pobjeda ekipe trenera Simona Ivezaja, dok su Pljevljaci ostali na jednom trijumfu, ostvarenom u prošlom kolu nad Ibrom.

Bolje su gosti počeli i u finišu prve dionice su imali deset poena viška (22:12), ali su domaći do odlaska na prvi odmor smanjili na minus dva. Izjednačena borba se vodila do 16. minuta i rezultata 36:34, kada su Tuzani, predvođeni razigranim Pavlem Titićem za sedam minuta parcijalom 26:4 otišli na nedostižnih plus 24 (62:38). Maksimalnih 32 razlike domaći su imali u 26. minutu, kada je na semaforu stajalo (74:42).

Pored najboljeg aktera meča Titića, koji je meč završio sa 26 poena u ekipi Dečića dvocifreni učinak ostvarili su Bogdan Cebalović sa 24, Đorđije Marinović sa 16, Marko Koljević sa 12 i Marko Mugoša sa deset poena.

Amerikanci u ekipi trenera Mikija Jelovca su bili najefikasniji – Darius Meknil sa 22 i Džordž Bredli sa 18 poena, 13 je ubacio Ognjen Lacmanović a 12 Hamza Aličković.