DERBI POD GORICOM Zeta ispustila pobjedu, Perović donio bod Budućnosti

5 godina pre 684 pregleda Izvor: vijesti.me

Zeta je prekinula seriju Budućnosti na početku sezone – ekipa sa Trešnjice je u petom kolu Telekom remizirala sa liderom pod Goricom 1:1, a bila je i na pragu trijumfa.

Vodeći gol za goste dao je Jovan Baošić, koji je nakon centaršuta Nemanje Sekulića iz slobodnog udarca u 18. minutu, bio najviši u skoku i savladao Dragojevića.

Izjednačio je u trećem minutu sudijske nadoknade Mihailo Perović. Mladi napadač Budućnosti je poslije ubacivanja Boljevića glavom pogodio mrežu rivala.

Nisu odigrali dobro izabranici Branka Brnovića u ovoj utakmici, a u prvom dijelu zaprijetili su tek u posljednjim trenucima, kada je Miloš Mijić šutirao snažno iz slobodnog udarca, a Aković sjajnom intervencijom izvukao loptu iz gola.

U nastavku je veliku šansu imao Srđan Krstović, kojem je zicer odbranio Dragojević, da bi potom veliku priliku imao i Zarubica sa druge strane, kada se opet istakao Aković.

Zeta je išla ka pobjedi, Budućnost je stihijski napadala, ali je našla način da u završnici dođe do boda.

Budućnost je lider sa 13 bodova, Zeta je osvojila šesti u ovoj sezoni.

90+3′-GOOOOLL! Mihailo Perović, izjednačenje pod Goricom! Odlično je reagovao napadač domaćih nakon centaršuta Boljevića i izjednačio rezultat.

90′- Budućnost pokušava svim silama da izbjegne poraz, četiri minuta sudijske nadoknade.

70′- Uzvraća Budućnost, Ivanović je odigrao povratnu loptu za Zarubicu, čiji udarac sa osam metara brani Aković. Najbolja šansa za “plave”.

68′- Velika šansa za Zetu. Srđan Krstović lako je izbacio iz igre Milića, ali je njegov šut iz blizine odbranio Dragojević.

60′- Budućnost pokušava da izvrši pritisak na gol rivala, ali se Zeta zasad bez većih problema brani.

46′- Nastavljen je meč pod Goricom. Trener Budućnosti Branko Brnović odmah je na teren sa klupe poslao Draška Božovića i Petra Grbića.

Zeta vodi nakon 45 minuta golom Jovana Baošića. Budućnost je odigrala ispod očekivanja, a blizu izjednačenja bila je pred kraj prvog dijela, kada je Mijić odlično šutirao iz slobodnjaka, a golman Aković odbio loptu.

44′- Bomba Mijića iz slobodnog udarca, odbio je loptu golman Zete Aković, a igrači Budućnosti signalizirali su da je lopta prešla gol crtu. Sudija Milačić i njegovi pomoćnici nisu tako mislili.

33′- Ivan Vukčević šutira preko gola, nakon što mu je loptu odložio glavom Stefan Vukčević. Ponovo su gosti bili opasni.

30′- Budućnost ispod očekivanja u prvih pola sata. Zeta zasluženo vodi i kontroliše zasad situaciju na terenu.

18′-GOOOOLL! Vode gosti. Slobodan udarac izveo je Nemanja Sekulić, a sjajno glavom poentirao štoper Jovan Baošić.

1′- Počela je utakmica na stadionu pod Goricom.

“Plavi” imaju šansu da pred svojim navijačima nastave odličan niz i budu jedina ekipa sa maksimalnim učinkom nakon pet utakmica.

Zeta ima samo jedan trijumf u dosadašnjem dijelu sezone, ali ima dobru tradiciju u posljednje vrijeme pod Goricom.

Dva remija i pobjeda učinak je sastava sa Trešnjice u posljednja tri dolaska na naš najveći stadion.