Devet novih žrtava korone, pozitivne još 502 osobe

    6 dana pre 1056 pregleda Izvor: ijzcg.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1739 uzoraka na novi koronavirus među kojima su ukupno registrovana 502 novopozitivna slučaja infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica237
Nikšić37
Herceg Novi33
Kotor30
Bijelo Polje28
Budva24
Berane20
Bar13
Pljevlja12
Danilovgrad12
Tuzi12
Mojkovac12
Cetinje9
Ulcinj8
Andrijevica5
Tivat4
Žabljak2
Kolašin2
Rožaje1
Petnjica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 9 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Berana (2), Herceg Novog (2), Bijelog Polja, Podgorice, Bara, Ulcinja i Kotora od kojih je najstariji imao 85 (1935 godište) a najmlađi 58 godina (1962 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 420 a od početka godine 429.

Do 17:00 časova prijavljen je oporavak kod 163 pacijenata.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 10743.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 30079.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka juna po opštinama* su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5331676276
Bijelo Polje85382556
Nikšić771332641
Bar49657835
Budva4296688
Herceg Novi39031014
Cetinje38548013
Kotor34050311
Berane315131937
Pljevlja26074124
Ulcinj22457829
Mojkovac189645
Tivat17728410
Danilovgrad1543482
Rožaje10799924
Kolašin101854
Tuzi741324
Andrijevica372165
Plav3413511
Petnjica30381
Žabljak241376
Plužine12210
Šavnik730
Gusinje3404
UKUPNO1074318592420

Najnovije vijesti

Najčitanije

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27.03.2020 6943 pregleda