Devetoro preminulo, 620 novih slučajeva koronavirusa

    2 meseca pre 663 pregleda Izvor: ijzcg.me

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su od poslednjeg presjeka završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1923 uzoraka na novi koronavirus među kojima je ukupno registrovano 620 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2.

Novootkriveni su iz sledećih opština:

opštinaoboljeli
Podgorica240
Nikšić68
Bar44
Budva41
Bijelo Polje33
Kotor32
Tivat31
Herceg Novi29
Berane28
Danilovgrad17
Ulcinj15
Pljevlja12
Cetinje11
Mojkovac6
Tuzi4
Plav3
Gusinje2
Kolašin2
Rožaje1
Andrijevica1

Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno 9 smrtnih ishoda povezanih sa COVID19 i to kod pacijenata iz Podgorice, Nikšića, Andrijevice, Rožaja, Bara, Budve, Ulcinja, Mojkovca i Bijelog Polja od kojih je najstariji imao 89 (1931 godište) a najmlađi 51 godina (1969 godište). Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom od početka juna mjeseca iznosi 450 a od početka godine 459.

Do 17:30 časova prijavljen je oporavak kod 602 pacijenta.

Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih, ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID19 u Crnoj Gori iznosi 11120.

Od početka godine ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom je 32808.

Aktivni slučajevi, oporavljeni i preminuli od početka JUNA po opštinama su prikazani u tabeli raspoređeni prema broju aktivnih slučajeva:

opštinatrenutno inficiraniOporavljeniumrli
Podgorica5351777979
Bijelo Polje91892558
Nikšić822364245
Bar58067038
Budva51070411
Herceg Novi43941815
Kotor38655514
Cetinje36355715
Berane326138537
Pljevlja28578925
Mojkovac215676
Tivat18935210
Ulcinj16672131
Danilovgrad1544192
Rožaje91104028
Tuzi821514
Kolašin741204
Andrijevica442246
Plav3714211
Žabljak281406
Petnjica27481
Plužine19220
Šavnik940
Gusinje5404
UKUPNO1112020914450

Najnovije vijesti

Spriječena likvidacija u Tivtu

22. januara 2021. 11:03

Preminula Mira Furlan

22. januara 2021. 09:24

Najčitanije

Pogledajte rezultate glasanje po opštinama

31. avgusta 2020. 13511 pregleda

Pljevaljska „vještica u magli“

20. decembra 2020. 8039 pregleda

Jesu li Pljevlja žrtvovan grad?

27. marta 2020. 7213 pregleda

Pljevlja u doba Korone 19.03.2020. (VIDEO)

19. januara 2021. 6770 pregleda

Kupiću vodenicu i vratiti je crkvi

19. juna 2020. 6534 pregleda
%d bloggers like this: