Đoković bolji od Erbera za drugo kolo Rolan Garosa

2 meseca pre 316 pregleda Izvor: RTS

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobjedom nad Francuzom Pjerom-Igom Erderom rezultatom 3:0, po setovima 6:4, 7:6 (7:3) i 6:4.

Uprkos tome što nije izgubio set, Đoković se poprilično namučio da savlada domaćeg tenisera i dođe do drugog kola.

Prvi set bio je ujedno i najbolje odigran od strane srpskog tenisera kog je odlično služio prvi servis. Uspio je da u trećem gemu dođe do brejka i bez većih problema održi prednost do kraja seta.

Već u prvom gemu drugog seta Đoković je ponovo oduzeo servis rivalu i tada je djelovalo da je pred njim nešto lakša pobjeda. Međutim, već u narednom gemu, u kom je prvi teniser svijeta napravio više grešaka nego u cijelom prvom setu, Erder je uzvratio brejkom.

Nakon toga je francuski teniser zaigrao mnogo bolje, naročito prilikom sopstvenih servis gemova, koje je mahom osvajao sa nulom.

Sa druge strane, Đoković se poprilično mučio sa servisom u drugom setu. Teško je osvajao gemove na svoj servis, a mučila ga je i sjajna igra Erbera na mreži, čime je Francuz dokazao da je vrhunski dubl igrač.

Nizali su se gemovi bez brejka, te se ušlo i u taj-brejk u kom je ipak Đoković pokazao klasu i bez većih problema došao do drugog seta.

Takav rasplet međutim nije obeshrabrio Erbera koji je nastavio sa dobrom igrom u trećem setu. Razigrao se u tim trenucima i Đoković koji je vezivao servis gemove sa nulom, te je još jedan taj-brejk izgledao poprilično izgledno.

Ipak, u desetom gemu, Đoković je uspeo da dođe do meč lopte nakon jednog fenomenalnog udarca iz teške pozicije koji je slomio Erbera. Napravio je Francuz duplu servis grešku i na taj način završio meč koji je trajao dva sata i 33 minuta.

Đoković će u drugoj rundi igrati protiv Španca Roberta Karbaljesa Baene.