Đoković poražen, Danac u polufinalu Rima

11 meseci pre 453 pregleda Izvor: RTS

Danac Holeg Rune savladao je srpskog tenisera Novaka Đokovića sa 2:1, po setovima 6:2, 4:6, 6:2, i plasirao se u polufinale mastersa u Rimu.

Meč u kome je bilo svega, od dugih razmjena, preko nemogućih poena, preokreta, medicinske pomoći obojici igrača, nervoze, greške sudije, prekida zbog kiše, do nastavka. U ovakvoj igri više snage i koncentracije imao je Danac, nadigrao je Đokovića i zasluženo se plasirao u polufinale.

foto-twitter

Rune je mnogo bolje ušao meč. Prepustio je Novaku da prvi servira i iskoristio nešto sporiji ulazak našeg tenisera u meč. Oduzeo mu je servis i stekao prednost. Novak je pokušao da uzvrati, ali nije iskoristio dvije vezane brejk prilike.

Kada je u petom gemu Rune ponovo došao do brejk, a potom i do vođstva od 5:1 bilo je jasno da je prvi set izgubljen za Đokovića.

Nastavak je donio mnogo bolju igru Đokovića. Prvi je došao dao brejka prednosti u šestom gemu. Rune se nije predavao i nadoknadio je izgubljeno u momentu kada je naš teniser servirao za set.

Pri rezultatu 5:4 za Novaka i 0:30 na servis Danca meč je prekinut zbog jake kiše. Nakon 47 minuta igrači su se vratili na teren. Novak vezuje još dva poena i brejkom riješava drugi set u svoju korist – 6:4.

Odlučujuću set donio je eksploziju Danca. Ekspresno uz dva brejka dolazi do 4:0. Novak nije uspio da se vrati u set, Rune ruinski privodi meč kraju – 6:2 u odlučujućem setu.