Đoković u novom finalu Rolan Garosa!

11 meseci pre 1134 pregleda Izvor: kurir.rs

Srpski teniser Novak Đoković, plasirao se u finale Rolan Garosa poslije pobjede nad trenutno prvoplasiranim igračem ATP liste, Karlosom Alkarazom.

Novak je slavio posle četiri seta rezultatom 6:3, 5:7, 6:1, 6:1, nakon što je Alkaraz tokom meča doživeo težu povredu.

Spektakl koji su svi željno isčekivali prekinut je na šokantan način. Mladi Španac nije mogao da se kreće po terenu nakon što je odjednom osjetio bolove.

Pokušao je da nastavi meč, međutim, jasno je bilo da nije u mogućnosti to da učini. Jedva se kretao na terenu i Novak je lako osvojio treći set, nakon čega je Alkaraz iskoristio pravo da između dva seta ode u svlačionicu.

Veću borbu je u četvrtom setu Novak vodio protiv publike koja je zviždala u više navrata. Đoković je odgovarao podignutim pesnicama i glasnim uzvicima.

Kada je riječ o prva dva seta, vidjeli smo fenomenalan tenis obojice tenisera i zaista je šteta što je na ovakav način spektakl prekinut.