Đoković ubjedljivo do polufinala AO

1 godina pre 189 pregleda Izvor: RTS; PV Informer

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan Opena, nakon što je sa 3:0 savladao Rusa Andreja Rubljova, po setovima 6:1, 6:2 i 6:4.

U prvom setu Đoković je pravio je pritisak na servis protivnika, prilično lako dolazio do brejk lopti iako je Rus dobro servirao u uvodnom setu.

Sjajnim ritern udarcima, prije svega na drugi servis protivnika, Novak je stizao do prednosti u poenima. Tu prednost uspio je i da materijalizuje, a brojke kažu da je Rubljov na drugi servis osvojio tek tri poena od 12 odigranih.

Drugi set obilježio je nešto jači otpor Rubljova. Rus je počeo da igra još oštrije forhende, ali Novak je odgovorio istom mjerom. Đoković je dobijao skoro svaku dugu razmjenu, kojih je bilo najviše u gemu koji je prelomio set, kada je Novak spasio dvije brejk lopte, poveo sa 4:2 i nagovestio brzi kraj seta.

Na kraju 6:2 za Novaka koji se namučio u poslednjem gemu, spasao još jednu brejk loptu i iskoristio petu set loptu.

U trećem setu Đoković odmah stiže do brejka prednosti, da bi zatim oba tenisera koristila svoj servis za osvajanje gemova. U desetom gemu, pri rezultatu 5:4, Đoković na svoj servis rutinski privodi meč kraju, za novo polufinale AO.

U polufinalu Đoković će igrati protiv Amerikanca Tomija Pola, koji je sa 3:1 u setovima savladao zemljaka Bena Šeltona.