Đoković zakazao polufinale sa Nadalom

3 godine pre 383 pregleda Izvor: PV INFORMER

Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa, nakon što je slavio protiv Italijana Matea Beretinija, sa 3:1 u setovima.

Prva dva seta Đoković je osvojio ubjedljivo. U prvom je bilo 6:3 u gemovima, da bi Đoković drugi set osvojio još ubjedljivije, rezultatom 6:2.

U trećem setu viđena je bolja igra Beretinija koji nije dopuštao Đokoviću osvajanje gemova na svoj servis, pa se otišlo u taj-brejk. Pri rezultatu 5:4 u taj-brejku, Đoković pravi greške na svoj servis i dopušta protivniku da preokrene i sugurnim servisima riješi taj set u svoju korist, 6:7, i 2:1 u setovima.

U četvrtom setu, do rezultata 3:2 za Đokovića, igralo se gem za gem, da bi tada uslijedila nešto duža pauza zbog pražnjenja tribina jer je u Francuskoj trenutno na snazi policijski čas.

foto – twitter

I nakon pauze nastavljeno je u istom ritmu. Đoković je imao brejk loptu koju nije iskoristio, da bi Beretini sigurnim servisom uspio da izjednači na 3:3. Isto je viđeno i u narednim gemovima, teniseri su čuvali svoj servis i do 12. gema stiglo se sa rezultatom 6:5 za Đokovića.

U 12. gemu Đoković ne kosti prve dvije meč lopte. Međutim, treću prilku koju mu poklanja Beretini Đoković ne propušta, i zakazuje još jedan teniski klasik na Rolan Garosu.

Protivnik Đokoviću u polufinalu biće Rafael Nadal. To će biti 58. meč dvojice teniskih velikana, i prava poslastica za ljubitelje bijelog sporta. Za sada Đoković ima pobjedu više u međusobnim duelima.

Polufinale je u petak, od 14:50h.