Đorđije Bojović u kategoriji do 12 godina osvojio zlatnu medalju i titulu državnog prvaka u šahu

4 meseca pre 463 pregleda Izvor: PV Informer

U organizaciji Šahovskog saveza Crne Gore i ŠK“Kotor“ a pod pokroviteljstvom Ministarstva za sport i mlade Crne Gore i Opštine Kotor, u Kotoru je 24.12.2023.godine održano Rapid(ubrzani šah) Prvenstvo Crne Gore za mlade 2023. Takmičenje je organizovano u šest kategorija od 8-18 godina, uz učešće 155 igrača, među kojima i 13 članova ŠK“Osnovnih i srednjih škola“ Pljevlja, koji su ostvarili zapažen uspjeh.

Đorđije Bojović je u kategoriji do 12 godina osvojio zlatnu medalju i titulu državnog prvaka,  a Nikolija Ćorsović je bila srebrna u kategoriji do 8 godina.

Na korak do medalje bili su Tamara Ostojić koja je osvojila četvrto mjesto, kao i Milan Tabaš i Andrija Potpara koji su bili peti.

Ostali takmičari ovoga kluba su imali solidan plasman, a s obzirom da na ovom takmičenju nije nastupilo nekoliko članova, među kojima i višestruki državni prvaci, ovakav rezultat je očekivan i u klubu su zadovoljni postignutim rezultatima.