Englezi rutinski do četvrtfinala

1 godina pre 345 pregleda Izvor: CdM

Reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru, nakon što je večeras ubjedljivo savladala Senegal, rezultatom 3:0.

Senegalci su prvi mogli do vođstva nakon šanse Die, kada se istakao Pikford sjajnom odbranom.

Englezi su poveli u 39. minutu. Akcija je krenula od Kejna, nastavio je Belingem, a laganim golom završio kapiten Liverpula Džordan Henderson.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Englezi su povećali na 2:0, iz odličnog kontranapada koji je završio Hari Kejn.

Probali su na startu nastavka Senegalci da budu agresivniji, presjekao ih je pogodak Bukarija Sake poslije centaršuta Fila Fodena i sve je bilo gotovo.

Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv Francuske, koja je ranije danas, pobijedila Poljsku sa 3:1.