Favoriti nisu pogriješili, poznati svi parovi četvrtfinala u Budimpešti

4 godine pre 666 pregleda Izvor: vijesti.me

Crna Gora je danas otvorila program osmine finala EP laganom pobjedom nad Turskom (17:6), a ni ostali favoriti nisu imali problema da dođu do četvrtfinala turnira u Budimpešti.

Španija je savladala Njemačku 12:6 i za plasman u polufinale će se boriti sa Srbijom.

Alvaro Granados je predvodio „crvenu furiju“ sa pet golova iz sedam pokušaja, a pravu podršku je imao i u Albertu Munarisu (tri pogotka) i Adrijanu Delgadu (dva). Julijan Real se sa dva gola istakao kod Njemaca…

Grčka je pobijedila Rumuniju (14:7), ali nije sve bilo tako lagano kao što govori rezultat. Rumuni su dominirali u prvom poluvremenu, vodili 4:1 i 5:3, a Heleni su sve okrenuli u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 6:0.

Šest golova za Grke dao je Konstantinos Genidunijas i najzaslužniji je što idu na megdan Hrvatskoj.

Najveća uzbuđenja su očekivano viđena u duelu Rusije i Gruzije. Na kraju je bolja bila „zbornaja“ 14:13.

Rusi su konstantno vodili, imali su i plus četiri, ali su i dali šansu Gruzinima da vjeruju u iznenađenje. Imali su i napad za izjednačenje 36 sekundi prije kraja, ali je Marko Jelača promašio.

Igor Bičkov je bio nerješiva enigma za Gruziju (pet golova), kao i Konstantin Harkov, koji se upisao četiri puta.

Na drugoj strani je crnogorski internacionalac Damir Crepulja bio dvostruki strijelac.

Rusi su tako zakazali četvrtfinalni duel sa Mađarima.