Francuzi ubjedljivi protiv Australije

1 godina pre 219 pregleda Izvor: DAN

Fudbaleri Francuske savladali su Australiju sa 4:1 u meču 1. kola grupe D Svjetskog šampionata u Kataru.

Tako su „Trikolori“ na najbolji mogući način krenuli u odbranu krune šampiona svijeta.

Nije sve najbolje počelo za Francusku jer je Australija prva povela i to u devetom minutu kada je pogodio Kreg Gudvin.

Francuzi su se od šoka povratili u 27. minutu kada je pogodio Edrijen Rabio, da bi pet minuta kasnije Olivije Žiru povisio na 2:1.

U drugom poluvremenu, tačnije u 68. minutu i Kilijan Mbape se upisao u listu strijelaca.

Brzonogi fudbaler se tri minuta kasnije našao u ulozi asistenta, a sjajni Žiru je stigao do drugog gola na ovom meču što je i bilo konačnih 4:1.

U meču koji je odigran danas u okviru ove grupe, Danska i Tunis su odigrali neriješeno- 0:0.