Holandija surovo kaznila promašaj Mugoše

3 godine pre 262 pregleda Izvor: cdm.me

Fudbalska reprezentacija Crne Gore izgubila je u Ajndhovenu od Holandije 4:0 u petom kvalifikacionom meču za plasman na Svjetsko prvenstvo.

“Sokoli” su upisali drugi poraz u grupi G i sada sa sedam bodova zauzimaju četvrto mjesto, iza Turske, Norveške i Holandije.

Izabranici Miodraga Radulovića nadigrani su na Filips stadionu, ali pitanje je da li bi to bio slučaj u rezultatskom smislu da je Stefan Mugoša iskoristio veliku šansu pri minimalnom vođstvu domaćih.

Holandija je bila nadmoćna u prvom dijelu, a do prednosti je stigla sa bijele tačke. Lagator je faulirao Depaja, a napadač Barselone potom realizovao penal.

Pomenuta šansa za Mugošu dogodila se u 56. minutu. Malasija je napravio početničku grešku u nastojanju da proigra golmana Bajloua, naš napadač je presjekao taj pas, a onda je uslijedio očajan šut.

Kazna je bila nemilosrdna. U razmaku od 62. do 76. minuta Holandija je tri puta tresla mrežu večeras veoma dobrog Šarkića. Depaj je pogodio za 2:0, a potom su se nadovezali Vajnaldum i Gakpo.

Crna Gora kvalifikacije nastavlja za tri dana utakmicom u Podgorici protiv selekcije Letonije, koja je ranije danas izgubila od Norveške 2:0.

Turska je opravdala ulogu favorita protiv Gibraltara (3:0).

Holandija – Crna Gora 4:0 (Depaj p. 38, 62, Vajnaldum 70, Gakpo 76)